هدیه احمدی‌نژاد به امیر قطر

تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۳/۴/۹

15 شهریور 1389

هدیه احمدی نژاد به امیر قطر

دكتر'محمود احمدي نژاد'رييس جمهوري اسلامي ايران عصر روز يكشنبه در يك كنفرانس مشترك مطبوعاتي با شيخ ' حمد بن خليفه آل ثاني'امير قطر در دوحه پايتخت اين كشور تاكيد كرد: هر اقدامي عليه ايران به معناي پاك شدن رژيم صهيونيستي از جغرافياي سياسي است.

رييس جمهور تصريح كرد: ديدگاه هاي ايران و قطر براي حل مشكلات منطقه يكسان است و برنامه هاي خوبي براي پيشبرد منافع دو ملت و ملت هاي منطقه و ايجاد همكاري بهتر طراحي شده است.


به گزارش ايرنا، امير قطر نيز در اين كنفرانس مشترك خبري گفت: قطر اهميت زيادي براي روابط با ايران قائل است و رييس جمهور ايران مايل است منطقه در امنيت كامل و بدور از مشكلات باشد.

شيخ حمد در مورد ميانجيگري قطر براي حل مشكلات حوثي ها با دولت يمن گفت: موضوع پايان يافت و پنج بند توافقنامه مورد پذيرش واقع شد و اميدواريم يمن شاهد ثبات و شكوفايي باشد.
احمدي نژاد در ادامه اين كنفرانس خبري ، از امير قطر بخاطر ابتكار عمل براي حل موضوع حوثي ها تشكر كرد.

به گزارش ايرنا، در پايان اين كنفرانس مشترك خبري، رييس جمهور يك دستگاه ' نانو سكوپ' ساخت ايران را كه از فناوري بسيار بالايي برخوردار است به امير قطر هديه كرد.


احمدي نژاد اظهار داشت: اين دستگاه تنها در پنج كشور جهان و ايران ساخته مي شود و قدرت بزرگ نمايي آن هزار برابر ميكروسكوپ است و در مراكز دانشگاهي و پژوهشي كاربرد دارد.

بازدید : 1781 نفر